Zákaznická podpora:info@zdravotal.cz

Co dokáže Lipo C Askor?

LIPOZOMÁLNÍ VSTŘEBÁVÁNÍ A BIOLOGICKÁ DOSTUPNOST VITAMINU C
  Vitamin C je rozpustný ve vodě, má hydrofilní charakter, a proto jeho vstřebávání ze střeva do krve je omezováno střevní tukovou bariérou a transportéry. Například při jednorázovém požití 1000 mg se až 80 % tohoto množství vyloučí, aniž by byl organismus schopen ho efektivně zužitkovat. Cílem lipozomální technologie je „propůjčit“ vitaminu C lipofilní charakter, a tak zajistit jeho lipozomální způsob vstřebávání, jelikož takové vstřebávání není omezeno v takové míře kapacitou střevních transportních molekul, a zajišťuje vstřebání podstatně většího množství vitaminu C.

LIPO C ASKOR

 • Lipo C Askor Forte, 60 nebo 120 kapslí, 540mg/1 kapsle
 • Lipo C Askor Junior tekutý pro děti se sladidlem z rostliny stévie, 110ml 
 • Lipo C Askor tekutý pro dospělé, 136 ml

Doplněk stravy Lipo C Askor Forte obsahuje vitamin C s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery, LD), bioflavonoidy z citrusových plodů, extrakt šípkové růže a tukové látky z rostlinných zdrojů, přičemž uvedené složení bylo formulováno pod názvem RosaCelip-LD®. 

VITAMIN C PŘISPÍVÁ:
 • k normální funkci imunitního systému,
 • k duševní rovnováze, normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy,
 • k antioxidační ochraně buněk proti oxidačnímu stresu,
 • ke snížení míry únavy a vyčerpání,
 • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů,
 • ke zvýšenému vstřebávání železa.
ŠÍPKOVÁ RŮŽE PŘISPÍVÁ:
 • k přirozené obranyschopnosti a odolnosti organismu,
 • k normální funkci dýchacího systému,
 • k normální činnosti ledvin a k normálnímu trávení.

 

LIPOZOMÁLNÍ VSTŘEBÁVÁNÍ A BIOLOGICKÁ DOSTUPNOST VITAMINU C

Vitamin C je rozpustný ve vodě, má hydrofilní charakter, a proto jeho vstřebávání ze střeva do krve je omezováno střevní tukovou bariérou a transportéry. Například při jednorázovém požití 1000 mg se až 80 % tohoto množství vyloučí, aniž by byl organismus schopen ho efektivně zužitkovat. Cílem lipozomální technologie je „propůjčit“ vitaminu C lipofilní charakter, a tak zajistit jeho lipozomální způsob vstřebávání, jelikož takové vstřebávání není omezeno v takové míře kapacitou střevních transportních molekul, a zajišťuje vstřebání podstatně většího množství vitaminu C. Lipozomální vstřebávání vitaminu C tak udržuje v organismu několikanásobně vyšší hladinu a dostupnost pro antioxidační ochranu zdravých buněk a zejména pro imunitní a nervový systém. Díky efektivnímu a postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí. 

 

 

LIPO C ASKOR FORTE MÁ VYSOKOU BIOLOGICKOU DOSTUPNOST

Rozhodujícím faktorem při hodnocení kvality přípravku není ani tak technologie jeho výroby, jako důkaz, že přípravek zajišťuje dostatečně vysoký stupeň biologické dostupnosti, tedy plazmatické hladiny vitaminu C v krvi. Touto problematikou se zabývala publikovaná studie (Boženský a kol., 2021) hodnotící plazmatické koncentrace vitaminu C po jednorázovém podání jedné dávky (1 gramu), přičemž výsledky potvrdily vysokou biologickou dostupnost lipozomálního vstřebávání vitaminu C v případě RosaCelip-LD (Lipo C Askor Forte).

 

 

PROČ JE DŮLEŽITÉ, ABY MĚL NÁŠ ORGANISMUS DOSTATEČNÝ PŘÍSUN VITAMINU C

Vitamin C je pro náš organismus nezbytnou fyziologickou účinnou látkou, kterou není lidský organismus schopen syntetizovat, a proto jsme odkázáni na jeho každodenní suplementaci. Vitamin C je potřebný k antioxidační ochraně organismu proti oxidačnímu stresu, k zajištění fungování imunitního a nervového systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro pevnost tkání (cévy, chrupavky, kosti, kůže, vlasy ad.). Bez vitaminu C by nefungovaly základní buňky imunitního systému (leukocyty) jako fagocyty, které likvidují v organismu všechny cizorodé látky (viry, bakterie ad.). A nefungovala by ani lymfocytová část obranných mechanismů působící například proti virům, bakteriím a nádorovým buňkám. Vysoké koncentrace vitaminu C se udržují také v nervových buňkách, respektive v mozku, přičemž je prokázaný vliv vitaminu C na fungování nervového systému nejen u dospělých, ale také u školních dětí.

 

LIPO C ASKOR JE VYBAVEN TESTOVACÍMI PROUŽKY URO C-KONTROL

Testovací proužky (zdravotnického prostředku pro použití in vitro URO-C-KONTROL®) slouží k orientačnímu stanovení koncentrace kyseliny askorbové v moči. Výsledek testu hodnotí lékař. Půl minuty po namočení v čerstvé moči podává zabarvení proužku orientační informaci o případném deficitu kyseliny askorbové v organismu a jeho míře.  V ideálním případě (žluté zabarvení) je potřeba v daném dávkování pokračovat anebo v případě nedostatku vitaminu C v organismu (zelené zabarvení) jeho denní dávky navýšit. Tento postup je velmi důležitý, protože denní potřeba a spotřeba vitaminu C v organismu vychází zejména z jeho aktuální psychické a fyzické zátěže. Výsledek a objasnění významu testu – viz. příbalový leták.